چیا رمزارزی که این روزها ترند شده شبکه ایست که فعالیتش بر روی بلاک چین های کم مصرف متمرکز شده است .چیا به تازگی توانسته اولین ارز دیجیتال خود به نامXCH را راه اندازی کند. از اهداف مهم و قابل توجه این شبکه میتوان به تبدیل کردن فرآیند استخراج به فعالیتی قابل دسترس برای همگان که حداقل ضرر و زیان را برای محیط زیست به همراه داشته باشد، اشاره کرد.

چیا در سال 2017 توسط بنیانگذار شبکه بیت تورنت ،برام کوهن، راه اندازی شد. عملکرد اصلی و مهم این شبکه در فضای کریپتو به عنوان یک بلاک چین و بستری هوشمند برای معاملات پیچیده شناخته شده است.هدف اصلی این بلاک چین اتخاذ رویکردی سازگار با محیط زیست است. و در عین حال از فراهم آوردن شرایطی کاملاً غیر متمرکز، امن و کارآمد برای کاربرانش سخن میگوید.
چیا (Chia) رمزارز جدیدی است که خود را به‌عنوان جایگزین بیت کوین و دوستدار محیط زیست معرفی می‌کند؛ چون استخراج چیا برخلاف بیت کوین از طریق حافظه‌های ذخیره‌سازی انجام می‌شود .

ارز دیجیتال Chia چیست؟ چگونه Chia را استخراج کنیم؟

امسال سال بسیار مهمی برای این شبکه به حساب می آید. چرا که آنها ایده های بلند پروازانه ی خود را ارائه خواهند داد. شبکه ی چیا در ماه مارس امسال ،شبکه ی اصلی فارمینگ خود که آنالوگ چیا نام دارد را به منظور ارائه ی نسخه ای سازگار تر با محیط زیست راه اندازی کرد.

اما 3 مه نقطه ی عطف بسیار مهمی در تاریخچه این شبکه به حساب می آید. چرا که این شبکه در این تاریخ با صدور ارز دیجیتال سبز خود ، چیا ، به همراه زبان برنامه نویسی Chialisp ، امکان اجرای تراکنش های “Smart coin ” را فراهم آورد. Chia در حال پیاده سازی قابلیت های جدیدی بر روی ایده های قدیمیست ، زیرا “اولین الگوریتم اجماع ناکاموتو از زمان بیت کوین در سال 2008” را اجرا می کند.

آن‌طور که تک‌اسپات می‌نویسد، چیا برخلاف دیگر ارزهای دیجیتال از الگوریتم اثبات فضا و اثبات زمان استفاده می‌کند؛ اما رمزارزی مانند بیت کوین متکی‌ بر الگوریتم اثبات کار است و اتریوم 2 از الگوریتم اثبات سهام بهره می‌گیرد. به کسانی که چیا استخراج می‌کنند، «کشت‌گر» گفته می‌شود. کشت‌گران چیا می‌توانند بخش استفاده‌نشده از حافظه‌ی ذخیره‌سازی سیستم را به استخراج این رمزارز اختصاص بدهند.

در مقالات بعدی درمورد استخراج چیا به صورت کامل توضیح داده خواهد شد.


برای دریافت مشاوره رایگان و خرید تجهیزات استخراج رمز ارز چیا
باما در ارتباط باشید


قیمت لحظه ای چیا به دلار ( به همراه نمودار )

قیمت لحظه ای چیا به بیت کوین ( به همراه نمودار )

برای اطلاع و خرید سرور های رمز ارز چیا کلیک کنید